Portatif Test Cihazları ile Her An Ölçüm

Portatif Test Cihazları ile Her An Ölçüm

Portatif Test Cihazları ile Her An Ölçüm

Portatif Test Cihazları Nedir?

Portatif test cihazları  ölçülmek istenen iş parçalarını mevcut bulundukları konumdan farklı alanlara taşımadan direkt olarak iş parçası üzerinden hızlı ve pratik ölçümler yapmamızı sağlayan cihazlardır. İşyerinde faydalı olabilecek birçok farklı türde portatif test cihazları ürünleri vardır. Adaptör, pil, kablolu veya kablosuz, farklı problar gibi yardımcı ekipmanlar ile hassas ölçümler yapılabilen cihazlardır.

Portatif Test cihazları Türleri Nelerdir?

Portatif Test Cihazları ile Her An Ölçüm
Portatif Test Cihazları

Portatif sertlik ölçüm cihazları, portatif kalınlık ölçüm cihazları, portatif malzeme muayene cihazları, portatif mikroskoplar, portatif yüzey pürüzlülük ölçüm cihazları, portatif kaplama kalınlık ölçüm cihazları, portatif renk ölçüm cihazları, portatif ışık ölçüm cihazları, portatif multimetreler, portatif anemometreler, portatif sıcaklık ve nem ölçerler gibi farklı tipte farklı ölçüm parametrelerine sahip cihazlardır. Bu test cihazları, kullanılan cihazların birbirleriyle ve takılı oldukları bilgisayar veya telefonla uyumlu olmasını sağlamaya yardımcı olur.

Örneğin,

Portatif sertlik ölçüm cihazı: metal ya da metal olmayan malzemelerin sertlik değerlerini ölçüm işlemlerinde kullanılan cihazlardır.

Portatif yüzey pürüzlülük ölçüm cihazı: iş parçalarının yüzey pürüzlülük değerlerini ölçen raporlayan cihazlardır

Portatif Test cihazları Diğer Türleri Nelerdir?

Klinik sıcaklık test cihazları: Klinik sıcaklık testleri, hastaların semptomları ve sağlık geçmişleriyle ilgili sorulara verdikleri yanıtlarda vücut ısısı aralıklarını ölçerek doktorların hastalıkları teşhis etmelerine yardımcı olur. Bu tür testler, özellikle sağlık durumunun kötüleşmesi veya hastalığın kendisinden kaynaklanan komplikasyonlar nedeniyle tedavi seçeneklerinin önemli ölçüde daraltılmış olabileceği bir hastalıkta tedavi seçeneklerinin daha sonra olduğundan daha uygun olabileceği hastalıkların erken tespit edilmesinde önemlidir.

Kablo test cihazları, herhangi bir elektrikçi veya teknisyen için önemli bir araçtır. Kabloların kalitesini test etmek, kablolardaki hataları bulmak ve diğer elektrikli cihazların kalitesini test etmek için kullanılabilirler. Piyasada, her biri kendine özgü bir amacı olan çeşitli farklı tipte kablo test cihazları bulunmaktadır. Bu bölümde, en yaygın kablo test cihazlarından bazılarına ve kullanımlarına bir göz atacağız

Portatif Test cihazları Avantajları Nelerdir?

Boyutsal olarak taşınabilir yapıya sahip oldukları için iş parçalarını bir yerden bir yere taşımadan bulunmuş oldukları konumda hızlıca ölçülebilmesi seçeneği sunmaktadır.

Pratik kullanım kolaylığının sebebiyle zamandan ve alandan tasarruf sağlamaktadır.

Tezgah tipi ölçüm cihazlarına nazaran aynı hassasiyette ölçüm yapabilmek de maliyet yönünden tezgah tipi cihazlara göre daha düşük maliyette sahip olunabilmektedir.

Firmamızdan en iyi hizmetleri alabilirsiniz.

 

Bizi Instagram dan takip edebilirsiniz: insize

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir